Zal. roku 2008 English

101 Best Restaurants in Europe

dailymeal
Liviano Restaurant v 101 najlepších reštaurácii v Európe podľa Daily Meal.

Celosvetovo uznávaný server The Daily Meal má za sebou vyhodnotenie 101 najlepších reštaurácií Ameriky, 101 najlepších reštaurácií sveta a tentokrát si posvietili zvlášť aj na Európu. Vzhľadom na kvalitu reštauračných služieb by bolo jednoduchšie zamerať sa len na Francúzsko, Taliansko, či veľkú Britániu. Daily Meal však chcel pokryť čo najväčšie možné územie a zameral sa na celú Európu s cieľom objaviť aj menej známe kulinárske klenoty z ostatných kútov starého kontinentu. Preto jeho zoznam zahŕňa reštaurácie z 26-tich krajín, medzi ktorými nechýba ani Slovensko. Reštaurácie boli vybrané zo 70-tich európskych miest. Veľkomestá ako Londýn, Moskva či Paríž sú dobre známe, preto viac ako polovica ocenených reštaurácií je práve z menších miest.

liviano
 

A my sme veľmi radi, že vám môžeme oznámiť, že Liviano ako jediná reštaurácia zo Slovenska sa do tohto výberu dostala a obsadila celkovo 80. miesto!

A ako to všetko prebiehalo?


Výber 101 najlepších reštaurácií Európy podľa Daily Meal bol organizovaný počas 7 mesačného procesu nominácií. Po vyhotovení zoznamu s viac ako 1450 reštauráciami, vybrali 200 odborných porotcov, ktorí boli prerozdelení do jednotlivých regiónov. Na to, aby sa postupne dostali k číslu 101 boli určené dve kritéria - kuchyňa a štýl (decór) servisu. Porotcovia si všímali a hodnotili: inovatívnosť menu, podávanie jedla, jeho čerstvosť, kvalitu a chuť. Pri druhom kritériu porotcovia hodnotili celkový dojem - počínajúc interiérom, atmosférou, až po poskytované služby. 215 ohodnotených výnimočných reštaurácií postúpilo do druhého kola, v ktorom boli jednotliví finalisti porovnávaní nielen v rámci regiónu, ale celého kontinentu, až sa porotcovia dostali ku finálnym 101 najlepším reštauráciám. Získané body z každej kategórie sa nakoniec spriemerovali a určilo sa konečné poradie v rebríčku. Daily Meal označil ako mimoriadne náročný celý proces hodnotenia, v ktorom neboli žiadne reaštaurácie diskriminované či už z hľadiska polohy alebo cenovej kategórie. Pri počiatočnom výbere si pomáhali hodnotením Michelin sprievodcu, ale nenechali sa ním úplne ovplyvniť, čo znamenalo, že šancu dostali aj reštauraácie bez tohto ocenenia.

Zdroj: www.thedailymeal.com
Už mi neunikne žiadne nové jedlo...
Tvorba stránok: mega & loman